Hogyan írj fél oldal vázlatból teljes értékű e-bookot?

Ma már mindenki lehet író és kiadó, sőt, akár úgy sikeres, hogy a könyveiből egyetlen darabot sem nyomtatnak ki. Az e-book megjelenése felforgatta a könyvpiacot és az elmúlt években az elektromos változatok népszerűsége ugrásszerűen megnőtt: egy 2015-ös statisztika szerint 221 millió példányt értékesítettek világszerte belőlük, a magánkiadott kötetek száma pedig majd' 150 ezer volt. Az e-könyveket ugyanúgy elfogadjuk olvasóként, mint a hagyományos könyveket, előnyei pedig sokrétűek: nincs nyomtatási, raktározási és szállítási költség, a terjesztés nagyságrendekkel egyszerűbb, ma már a fogyasztás sem jelent akadályt, hiszen kényelmesen olvashatunk e-könyv-olvasók, táblagépek vagy okostelefonok segítségével. Megírni azonban ugyanolyan nehéz őket, főleg, ha az alkotó ürespapír-szindrómával küzd, vagyis nem tudja, mit vagy hogyan írjon. Ez a cikk abban segít, hogy az üres papír többé ne okozzon fejtörést és hogy akár minimális vázlatból is eljuthass a befejezésig.  

Miért érdemes e-bookot írni?

Azért, mert...
  1. ...egy minőségi e-book kiváló lead magnet, könnyedén lehet vele feliratkozókat szerezni.
  2. ...hatékonyabban monetizálhatod a szakértelmedet.
  3. ...segít szakértőként pozicionálni téged a (saját) szakterületeden. Ez utóbbi kettő kéz a kézben jár: a szakértői státusz és az elismertség több megrendeléssel és felkéréssel jár.
A miértre így válaszoltunk, most jöjjön a hogyan.

Az e-könyved megírása lépésről lépésre

Az első tipikus hiba, amit a kezdő vagy még rutintalan írók elkövetnek: hagyják magukat megijeszteni az üres papír láttán. Éppen ezért mielőtt nekilátnál, számolj le a félelmeiddel. Az ürespapír-szindróma csak azért létezik, mert akkor még üres az a bizonyos papír, és nem azért, mert ne lenne benned annyi, hogy azt teleírd. A mottód ilyenkor ez legyen: kezdd el, hogy aztán legyen mit változtatni. Read More