A számot nem írtuk el.
A felugró ablak hatékony. Nagyon hatékony.
A kérdés viszont az, hogy mi a különbség felugró ablak és felugró ablak között? Miért konvertál az egyik 96,5%-on, miért nem hoz érdemi konverziót a másik?
A 96,5%-os csoda-pop-upon részletesen megnézzük, hogy mi a titok – és hogyan készíthetsz ilyet te is.
A kampány célja
A kampány az OtthonFáé – egy olyan önismereti közösség, akiket szeretünk, mert jók. (Ez ritka.)
A céljuk az volt, hogy hírlevél-feliratkozókat gyűjtsenek – de nem ám csak úgy szegmentálás és cél nélkül, hanem csalitermékkel és rendesen.
Ennek a blogbejegyzésnek az alján van egy banner (ami ráadásul gif). Ha erre rákattintasz, akkor fölugrik a pop-up, és az e-mail-cím megadásával letölthetsz egy PDF-et. Ez eddig tankönyvi, és így néz ki a folyamat (videó):
Az eredmények
Két verziót A/B teszteltek (erről később), az eredmények pedig az alábbiak:
Az eredeti verzió 92%-on konvertál, a friss pop-up pedig 96,5%-on. Mindkettő pazar.
A fenti screenshot készítése óta az írást meghirdették, és a konverziós arány még tovább növekedett 97,6%-ra – a két verzió közötti különbség kezd kiegyenlítődni (ami eleve minimális, mert ugyanaz az a ajánlat, ugyanaz a szöveg, mindössze a gomb tér el).
Miért lehetett ez ekkora siker?
Ha szeretnél még ennél is részletesebb esettanulmányokat olvasni, akkor fizess elő erre a magazinra.
Ez a feliratkoztatási rendszer abból a szempontból egyedülálló, hogy ez a funnelben egy majdnem 100%-os pont. Tudhatod, hogy aki rákattint a bannerre, az szinte biztosan feliratkozik.
Ez a bizonyosság a marketingben és az értékesítésben döbbenetesen ritka.
A sikernek 4 fő faktora volt:
- Jó a szöveg (ezt később ebben a cikkben elemezzük)
- Jó az ajánlat (illeszkedik a cikkhez, ingyenes, a célcsoportnak értékes)
- Elköteleződést kértek az e-mail előtt (egy kattintást)
- Állapotsáv
A hagyományos feliratkozási megoldásoknál megkínálod az olvasódat egy pop-uppal, aki ettől megőrül. Ha finomabb vagy, akkor viselkedés alapú exit pop-uppal már célzod ésvagy időzíted a megjelenést. Esetleg van egy feliratkozási oldalad vagy oldaldobozod. Vagy épp Facebookon gyűjtöd a címeket.
Ezekben közös, hogy már azonnal látszik, hogy e-mail-címet kérsz a letöltésért – ez akkor hiba, ha a szöveg nem meggyőző. (De ha így írod meg, akkor nem.)
Minden vételnél először akarnom kell az adott anyagot, hogy megfontolhassam, hogy az árat (itt egy e-mail-címet) kifizessem-e. Következésképp hiba, ha már akkor beárazod a cuccot, amikor még el sem döntöttem, hogy kérem-e.
Ebben a megoldásban az kattint rá a bannerre, aki valóban szeretné ezt az anyagot – és csak utána látja, hogy egy e-mail-címbe kerül.
És itt jön be az állapotsáv, amely jelzi, hogy már a letöltést félig „elvégezted” – ez most már szinte minden felugró ablakon megvan.
Egyébként az oldalra jutó 1894 egyedi látogató 13,78%-a iratkozott fel. Mondhatod, hogy ez nem jó feliratkozási konverzió (bár sok cég ennek a felével szomorkodik), de ez nem opt-in oldal, hanem egy cikk.
Képzeld el, ha minden cikkedhez készítesz egy kis tanulmányt, riportot, csekklistát – és banner mögé teszed, majd a felugró ablakot is hasonlóképp építed fel. Semmi nem ment meg attól, hogy sok feliratkozód legyen.
(Persze ha nem látogatják az oldalad és nem viszel rá forgalmat, akkor az rossz.)
Neil Patel hasonlóképp csinálja.
Neil Patel blogbejegyzéseit letöltheted (például ezt). Ha a linkre kattintasz, akkor...
...megjelenik ez a felugró ablak állapotsávval, viszont hero shot nélkül.
A szövegezés
A szöveg „50% kész” szöveggel kezdődik rögtön az állapotsáv fölött – majd az állapotsáv jelzi, hogy már félig „letöltötte” az illető a könyvet. Ez azért fontost, mert egyrészt jelzi a hátralévő lépéseket, másrészt az emberek az elkezdett folyamatokat nem szívesen hagyják félbe.
A „Majdnem kész!” erre ráerősít (a fő üzeneted több helyen forduljon elő, hiszen növeli az esélyét annak, hogy észrevegyék).
Ezután rögtön kezdődik a call to action – és egyértelművé teszi, hogy mit kell csinálni: e-mailt megadni, gombot megnyomni. A folyamatodat tedd félreérthetetlenül egyértelművé. A klasszikus DM-anyagoknál is megfigyelheted, hogy a kupon vagy válaszfecni kitöltésében is segít a hirdetés – hiszen ha az olvasód nem érti, akkor konverziót veszítesz.
(És figyeld meg, hogy nem letöltést kínálnak, hanem ingyenes letöltést – értéket növeltek egyetlen szóval.)
A headline (az egész hirdetés legészrevehetőbb része) igazolja azt, hogy miért kell az e-mail-cím: hogy el tudják küldeni az anyagot. Ez jó gyakorlat, mert e-mail-címet boldog-boldogtalan bekér tőled, és sejted, hogy majd reklámozni fognak. Az OtthonFa is, de náluk az e-mail-cím azért is kell, hogy az e-bookot elküldhessék.
(A többi hirdetésnél is ez a helyzet. Ám nem az számít, hogy hogyan néznek ki a folyamataid, hanem az, hogy hogyan kommunikálod őket.)
A mezőbe beírták, hogy oda az e-mail-címet írja a látogató – konverziót emel, hiszen egyértelműbbé teszi.
Végül hatalmas zöld gombbal kérik a letöltést, az egyik szövegezés „letöltöm” (alacsonyabb konverzió), a másik „letöltöm az e-könyvet” – ez a plusz két szó értéket növel, és 4 százalékpontos emelkedést értek el. (Azóta elkezdett kiegyenlítődni a különbség.)
Rögtön a gomb alatt kockázatot csökkentenek, ami feliratkozásnál előírás, másrészt jó gyakorlat – az elköteleződés (itt a gomb) környékén csökkentened kell az elköteleződés kockázatát. (Bár volt olyan eset is, amikor a „Nem küldünk spamet” szövegezés miatt csökkent a konverzió – mert eszébe juttatták a látogatónak, hogy a spam veszélyforrás.)
A hero shotot (a könyv képét) bal oldalra tették, ami szintén best practice.
Ezt a pop-upot így egészében másolhatod (ha Leadpagest használsz, akkor ilyen sablonokkal dolgozhatsz).
Az OtthonFa csapata tréningjeink rendszeres résztvevője, mind a szövegírási, mind a landing page készítési tréningünkön találkoztunk velük. Jó látni, hogy ilyen jól működő oldalt hoztak össze, és ehhez talán kicsit hozzá is járultunk.
Vázlat a pop-uphoz
Ezt a felugró ablakot így szövegezheted meg:
- Állapotsáv és vonatkozó szövegek (már majdnem kész)
- Call to action, ami magyarázza a lépéseket
- Racionalizálás, hogy miért kell az e-mail-cím (vagy ha mást kérsz, akkor az)
- „Ide írd az e-mail-címed” mező + „Letöltöm az X-et” gomb (és a gomb legyen hatalmas)
- Pozitív (!) adatvédelmi („Nem küldünk spamet” helyett „Adataid biztonságban vannak”)
- Hero shot balra
A következő lépés
Hogy az így megszerzett feliratkozókat először értékkel magadhoz édesgesd, utána reklámokkal vásárlóvá konvertáld őket.
Neked pedig az, hogy egy ilyen felugró ablakot készíts te is.
Nem minden nap látsz ekkora konverziót, ugye? Oszd meg Facebookon és mondd el másnak is!
Show More