Termékbemutató videót szeretnél készíteni, de még nem tudod, hogy állj neki? Inputra van szükséged a saját anyagodhoz, de csak általánosságokat olvasol az erről szóló cikkekben? Ha nincs ötleted, hogyan érdemes felépíteni egy termékbemutatót, akkor ez a cikk neked készült.
Egyrészt összeszedtünk neked 3 szöveg- vagy forgatókönyvírói formulát (kvázi struktúrát), ami másoknak már bizonyított, másrészt listáztuk azokat tudnivalókat, amelyeknek kötelezően szerepelnie kell a videódban.
Ez a cikk nem arról szól, hogy hova tedd a lámpát és hogyan tartsd a derítőt, meg hogy milyen kamerára van szükséged. Ez a cikk arról szól, hogy miképp építsd fel a tartalmat.
Mindenki tudja már, miért fontos a videó
Hálásak vagyunk, hogy már nem kell elmondani neked, miért kötelező (termékbemutató) videót csinálnod, hiszen tudod: elolvastad korábban ezt a cikket vagy megnézted ezt a videót.
5 dolgot azért emeljünk ki:
- Az emberek szíves(ebb)en néznek videót, bizonyos esetekben pedig könnyebb hatni így rájuk (főleg az impulzusvásárlókra).
- A közösségi média előnyben részesíti a videós tartalmakat.
- A videó több érzékszervre hat, és az információ feldolgozása is könnyebb. Ergo hatékonyabban győzheted meg a potenciális vásárlókat.
- Leegyszerűsíti az adott termék (vagy akár szolgáltatás) bemutatását.
- Nem mellékesen az egyszer leforgatott (jó) termékbemutatót évekkel később is megnézhetik az emberek. Több százszor, ezerszer vagy tízezerszer.
A termékbemutató videót arra használhatod, hogy megmutasd a nézőidnek a termékpalettádat, de segítségével növelheted az értékesítési konverziót és megkülönböztetheted magad a konkurenciától, valamint vizuális és érdekes segédeszközt adhatsz a nézőid kezébe (nehezen fogyasztható termékleírások helyett).
Milyen a jó termékbemutató videó?
Egyrészt informál és inspirál, másrészt felkelti a terméked iránt a figyelmet (és persze megragadja a fogyasztót annak pénztárcájánál fogva).
A jó termékbemutató videó a tartalom felől közelíti meg a kérdést, de ügyel a formai minőségre is:
- megfelelő felbontás (lehetőleg 1920×1080, vagyis FullHD)
- megfelelő fény (forgass nappal, hogy minél jobban kihasználhasd a természetes fényeket, de azért a lámpákat se felejtsd el)
- megfelelő hang (teljes csönd legyen körülötted, a telefonod se zörögjön a háttérben az asztalon)
Érdemes profi operatőrt felkérni, aki segít a hangban (egy csíptetős mikrofont ők is tudnak kezelni), és aki precízen megtervezi a képi világot, hogy azzal neked egy pillanatot se kelljen foglalkozni.
Így neked marad a tartalom.
5 szabály, amelytől jobb lesz a termékbemutató videód
- Show and tell. A termékbemutató videó… egy videó. Alátámaszthatod a tartalmat szöveggel, de mivel ez egy vizuális műfaj, így meg is kell mutatnod a lényeges dolgokat. A jó videós tartalom mindent képekben mesél el, és a szöveg csak kiegészít.
- Meséld el a TE történeted. A termék nem csak egy termék, abban ott vagy te is. Lentebb látni fogod, hogy hol, milyen pontokon „személyeskedhetsz”.
- Tűpontosan célozz a célcsoportodra (azt add, amit ők elvárnak).
- A termékelőnyöket részesítsd előnyben. Fókuszálj arra, hogy miképp illeszkedik a terméked a fogyasztó/néző életébe. Ezt kell a lehető legjobban megmutatnod.
- Mindig legyen a videó végén egy CTA.
Jöhet akkor az 3 formula? Úgy legyen!
Hogyan használhatod ezeket a formulákat?
Rövid bevezető, csak hogy értsd, mit fogsz látni, és hogy miképp hasznosíthatod azokat.
Kezdd azzal, hogy egy üres papírra felírod a következőket:
- A célcsoport fájdalompontjait
- Legalább 10 terméktulajdonságot és termékelőnyt (hogyan oldja meg a fájdalompontokat a terméked)
- A célcsoport tagjainak vágyait (miért olyan jó, ha a fájdalompontokat megoldja a terméked; mit nyernek ezzel; szűkebb és tágabb értelemben, vagyis nemcsak ők, hanem a környezet/család/barátok)
- Kifogásokat
Amikor ezzel megvagy, akkor nézd meg az adott formulát, és kezd el az összeszedett elemeket belepakolni a megfelelő helyre.
A 3 formula sablonnal és megnézhető példareklámokkal:
Előfizetői tartalom
Kattints a gombra és olvasd el, hogy mi mindent tartalmaz az előfizetés, miért éri meg és miért nem akarsz ebből kimaradni.